تصفیه آب

09142135931 تلفن مشاوره رایگان و معرفی نمایندگان معتبر فروش در سراسر ایران
ترکیبات غذایی موثر در سرطان
بیماری ها 15 جولای 2014

ترکیبات غذایی موثر در سرطان

 

چربی :
رژیم های غذایی غنی از چربی معمولاً کالری بیشتری داشته و باعث چاقی می شوند، چاقی به نوبه خود با افزایش خطر سرطان در چندین قسمت از جمله کولون، رکتوم، مری، کیسه صفرا، سینه (در زنان یائسه)، اندومتر، لوزالمعده و کلیه همراه است.

 

توصیه می شود در صورت مصرف گوشت قرمز، از گوشت های لخم و در مقادیر کمتر استفاده گردد : ماهی، ماکیان و یا حبوبات جایگزین های مطلوب تری به جای گوشت گاو، خوک و گوسفند هستند. درد سرطان سینه نیز با رژیم های غذایی کم چرب ( کمتر از 20% کالری از چربی ها) در مقایسه با رژیم غذایی استاندارد کمتر است.
2-میوه ها و سبزی ها :
افزایش مصرف میوه ها و سبزی ها با کاهش خطر سرطان های دهان، حنجره، حلق، مری، ریه، معده، کلیه، کولون، رکتوم، تخمدان و مثانه ارتباط داشته است. توصیه های جاری سازمان های پیشگیری از سرطان این است که برای کاهش خطر سرطان حداقل 9-5 سروینگ (واحد) در روز میوه و سبزی مصرف شود.
استفاده از میوه ها و سبزی های رنگی بعنوان آنتی اکسیدان می تواند در کاهش بروز سرطان بسیار مؤثر باشد.

 

رنگفیتوکمیکالمیوه ها و سبزی ها
قرمزلیکوپنگوجه فرنگی و فرآورده های آن،گریپ فروت صورتی، هندوانه
صورتیآنتوسیامین ها و پلی فنل هاتوت، انگور و آلو
پرتقالی β,α- کاروتنهویج، انبه و کدو تنبل
زرد پرتقالیβ– کریپتوگزانتین، فلاونوئیدهاطالبی، هلو، پرتقال، انبه ی هندی و شلیل
سبز مایل به زردلوتئین، زه گزانتیناسفناج، خربزه و شلغم
سبزسولفورونان ها، ایندولکلم قمری،  گل کلم،کلم بروکلی
سبز کم رنگسولفیدهای آلیلتره فرنگی، پیاز، سیر، موسیر

روش های تهیه و نگهداری غذا

روش های تهیه و نگهداری غذا منابع عمده ی کارسینوژن های غذایی هستند. مطالعات نشان داده اند که ممکن است خطر ابتلا به سرطان را در اثر تشکیل کارسینوژن های غذایی ( همچون هیدروکربن های آروماتیک، آمین های هتروسیلیک ها) در صورت استفاده از روش های پخت با حرارت بالا نظیر بریان کردن، کباب کردن و دود دادن گوشت ها، افزایش یابد. این مواد سمی در جریان احتراق سوخت کربنی و پیرولیز پروتئین تشکیل می شوند.
سایر کارسینوژن های رژیم غذایی عبارتند از : ترکیبات N- نیتروژه (NOCS)، که در مواد غذایی دود داده، نمک سود و ترشی های فرآوری شده با نیترات یا نیتریت تشکیل می شوند.
ACS (انجمن سرطان آمریکا) توصیه به کاهش مواد غذایی حاوی NOCS و نیز روش های سالم تر پخت از جمله جوشاندن، آب پز کردن، آهسته پختن (دم کردن)، پخت یا ماکروویو و تنوری کردن.

 

 

محصولات مرتبط