تصفیه آب

09142135931 تلفن مشاوره رایگان و معرفی نمایندگان معتبر فروش در سراسر ایران
همبرگر سبزیجات (قلیایی)
غذای قلیایی (اصلی) ۲۴ تیر ۱۳۹۳

همبرگر سبزیجات (قلیایی)

یک غذای ساده قلیایی همراه با آب قلیایی
همبرگر سبزیجات قلیایی
برای اثر بخشی بهتر غذاهای قلیایی توصیه می شود ۱/۵ ساعت قبل از خوردن غذا و ۲ ساعت بعد از صرف غذا ۲ لیوان آب یونیزه قلیایی میل نمایید.

آب یونیزه قلیایی۱/۲ فنجان آب
ارزن خشک۱/۲ فنجان
آب سبزیجات۱/۴ فنجان
 سیر ریز خرد شدهدو حبه
 پیاز بزرگیک عدد
 اسفناج خرد شده۳ لیوان
 هویج کوچک،پوست کنده ،خرد شده۲عدد
ساقه کرفس ریز خرد شده۲عدد
زیره۱ ق چایخوری
فلفل سیاه و سفیدقاشق چایخوری۱/۲
آرد آرمانت (در صورت نبودن آرد آرمانت آرد ذرت استفاده کنید۲/۳فنجان
روغن زیتون۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه: ارزن را خوب می شوییم و ۱ شب می گذاریم کاملاً خیس بخورد روز بعد آب را در یک قابلمه جوش بیاورید حرارت را کم کنید سپس ارزن را داخل آن ریخته ۲۰ الی ۲۵ دقیقه بپزد بعد از آن ارزن را از صافی رد کرده کنار می گذاریم سیر و پیاز را در آب سبزیجات می ریزیم تا بپزد و بعد از آن اسفناج ، کرفس، هویج را اضافه می کنیم .ارزن پخته شده را می افزاییم ، آرد ذرت و ادویه را داخل آن می ریزیم و آن قدر مخلوط می کنیم تا کاملاً بچسبد.
وقتی خوب مخلوط شد آن را در اندازه های ۸ تا ۱۰ سانتی متری شبیه همبرگر شکل می دهیم . روغن زیتون را در ماهیتابه ریخته برگرها را در روغن سرخ می کنیم می توانید این همبرگر را به همراه کاهو، کلم و گوجه میل نمایید .

طرز  تهیه آب سبزیجات : سبزجات دلخواه مثل هویج ،کرفس، جعفری) در کمی آب می گذاریم تا بپزد بعد از حدود ۱ ساعت آن را از صافی عبور می دهیم اگر خواستید قبل از ریختن سبزجات کمی آن را در روغن تفت دهید و بعد از آن بپزید آب سبزیجات مصارف گوناگونی در تهیه غذاها و سوپ ها دارد .

محصولات مرتبط