تصفیه آب

09142135931 تلفن مشاوره رایگان و معرفی نمایندگان معتبر فروش در سراسر ایران
آب قلیایی چیست ؟
مقالات ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

آب قلیایی چیست ؟

آب قلیایی چیست؟
آب قلیایی تولید شده در دستگاه‌های یونیزه کننده ۲۰ سال است که وارد امریکا شده‌اند ، اما ۵۰ سال است که این آب در آسیا مصرف و مطالعه می‌شود .مرکز FDA کشور امریکا به این دلیل که آب قلیایی دارو Ghalyaee01به حساب نمی‌آید، هیچ گاه آن را مورد بررسی قرار نداده است . اطلاعات آمده در زیر از کشور ژاپن و کلینیک Mayo در امریکا به دست آمده است.

آزمایشات پزشکی و کلینیکی آب قلیایی در کشور ژاپن صورت پذیرفته است. موسسه‌ی Fanctional Water در کشور ژاپن آب یونیزه قلیایی را به آب Functional (کاربردی) نام‌گذاری کرده است، آبی که برای هدف‌های سلامتی مورد مصرف قرار می‌گیرد. لایحه‌ی شماره ۱۱۲ وزارت سلامت کار و رفاه ژاپن بیان می‌کند که دستگاه‌های یونیزه کننده برای تولید آب قلیایی الکترولیتی جهت نوشیدن به منظور بهبود مشکلات درونی استفاده می‌شود.

راهنماهای نوشیدن آب داوطلبانه : آب قلیایی در ژاپن:

موسسه Alkaline Ionizad water apparatus (AAIWA ) ژاپن آب قلیایی را به صورت زیر تعریف می‌کند:
آب یونیزه ی قلیایی آب قلیایی ضعیف الکترولیز شده با pH بین ۹ تا ۱۰ است که در قطب آند و به کمک جریان مستقیم الکترولیزی آب نوشیدنی تولید می‌شود.
در کشور ژاپن راهنماهای داوطلبی درباره‌ی نحوه‌ی استفاده از آب یونیزه قلیایی توسط AAIWA تدوین شده که بر مبنای استانداردهای Industrial Association،Japan Home _ Health Apporatus و Standard Association Jappanese (موسسه‌ی استاندارد لوازم خانگی و سازمان استاندارد کشور ژاپن) هستند. برخی از پیشنهادات ارایه شده در این راهنما در زیر آورده شده است:
• افرادی که زیر نظر پزشک هستند یا می‌پندارند مشکلات سلامتی خاصی دارند باید قبل از مصرف این آب با پزشک خود مشورت کنند.
• pH حدود ۵/۹ جهت استفاده‌ی روزمره مناسب است.

• هنگام مصرف دارو از آب یونیزه قلیایی استفاده نکنید. برای این کار از آب خالص سازی شده و تمیز تولیدی دستگاه خود استفاده کنید آب (H2o).

آب قلیایی و کلینیک Mayo:

کلینیک Mayo تنها موسسه‌ای است که در امریکا درباره‌ی آب یونیزه قلیایی اظهارنظر کرده است.با توجه به گفته‌های پزشک تغذیه‌ی این کلینیک دکترKatherine Zeratsky مطالعاتی نشان می‌دهد که آب قلیایی افت و از دست رفتن استخوان را کند می‌کند اما برای کشف اثر این آب بر روی تراکم استخوان‌ها و اثر آن در طولانی مدت، هنوز مطالعه و تحقیق مورد احتیاج است. او وقتی بحث استفاده از این نوع آب پیش می‌آید به کم بودن مطالعات و تحقیقات پیرامون آن اشاره می‌کند .
از آنجا که آب قلیایی pH بالاتری از آب معمولی شیر دارد ، طرفداران آن می‌گویند که می‌تواند اسید موجود در جریان خون را خنثی کند. متابولیسم و سوخت و ساز را بهبود بخشد و جذب مواد مغذی در بدن را افزایش دهد. علاوه بر این برخی می‌گویند که این آب از بیماری‌ها جلوگیری کرده و فرآیند پیری را کند می‌کند . با این حال محققین هنوز مطالب را تایید نکرده‌اند.

آیا آب قلیایی برای شما مناسب است؟

دستگاه‌های یونیزه کننده‌ی Tyent به شما پیشنهاد می‌دهد در صورت تمایل به مصرف این آب با پزشک خود مشورت کنید . حتماً با پزشکی صحبت کنید که دانشی در زمینه کیفیت آب داشته باشد. دقت کنید ،پزشکانی که دانشی درباره‌ی کیفیت آب ندارند به شما پیشنهاد استفاده از آب شیر را که حاوی آلاینده‌هاست ، می‌دهند.
متأسفانه اغلب پزشکان حتی نمی‌دانند بین آب‌های مصرفی موجود چه تفاوت‌هایی وجود دارد.

phchart

محصولات مرتبط